Hortumlar

Saf Efalon® PTFE hortum, içerisinde hiçbir pigment veya katkı maddesi bulunmayan %100 Efalon® PTFE malzemesinden üretilmektedir. Efalon®'un fiziksel esnekliği, malzemenin diğer teknik özellikleri ve kimyasal dayanımı ile birleştiğinde Efalon®’un hortum üretimi için ideal bir teknik plastik malzemesi haline gelmesini sağlar. Tipik hortum uygulamalarının yetersiz kaldığı iddialı koşullar için ideal çözümdür; en evrensel hortum malzemesidir.

Uygulama yerine göre doğru hortum seçiminde önemli parametrelerin başında hortum bükme yarı çapı gelir. Tüm hortum çeşitlerine istek üzerine çok çeşitli rakorlar takılabilir. Örneğin, iç ve dış dişli rakor, kamlok, flanş, tri-clamp (triclover), SMS, DIN 11851 vb.

Yüksek basınç ve sürekli bükülmenin söz konusu olduğu ortamlarda körüklü/paslanmaz çelik tel örgülü hortum uygulamaları tercih edilmelidir. Körüklü Efalon® PTFE hortumlar kolay temizlenebilir tiptedir ve özellikle esneklik gerektiren yerlerde tercih edilir. Saf ve antistatik siyah cinsleri mevcuttur. Dışı körüklü içi düz Efalon® hortumlar özellikle ilaç ve gıda sanayi için geliştirilmiştir. Dış körük esnekliği sağlar, iç düz yapı ise temizlenmeyi kolaylaştırır.

Özellikle buhar, kaynar su, asit, LPG, solvent, hidrolik yağ, her türlü gaz ve erimiş yapışkanların iletilmesi gereken sanayi dalları için ideal çözümdür.

Çelik tel örgülü, yay takviyeli, özel rakorlu ya da flanşlı Teflon® hortumlar, en ağır çalışma koşullarında güvenle kullanılmaktadır.


Efalon Polikim’in tescilli markasıdır. Teflon Dupunt’un tescilli markasıdır.

  • Beylikbağı Mah. Güney Yanyol Cad. 339. Sk. No:5 41400 Gebze / KOCAELİ - TÜRKİYE
  • +90 (262) 653 26 43
  • +90 (262) 653 61 42
  • satis@polikim.com.tr